40-lecie Aesculapa - film

9.01.2011... Ten dzień obfitował w wydarzenia. Imprezy obchodów 40-lecia zbiegły się z wizytą Polskiego Radia Wrocław, która to rozgłośnia prowadziła relację z narciarskiej niedzieli na Łysej Górze. Odbywały się wejścia na żywo - były wywiady z narciarzami, kierownictwem SN i SKS Aesculap, ratownikami.

Punktualnie o godz. 9.30 rozpoczął się planowany slalom gigant. Startowali uczestnicy Aesculapa, jak również aktualni i byli członkowie, którzy działali lub brali udział w zajęciach, w okresie minionych 40 lat.

Po zawodach odbyło się ognisko, a na zakończenie dnia oficjalna uroczystość podczas której, po wystąpieniach Prezes SN i SKS AESCULAP Joanny Ceglińskiej, założyciela Szkoły i Klubu Teresy Rażniewskiej, Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, odsłnięto pamiątkową tablicę nadania mikrostacji imienia Teresy i Stanisława Rażniewskich. Oprócz wymienionych wyżej osób w uroczystości brały udział: Danuta Koenig (wspołzałożycielka szkoły) i Zofia Zahorska. A także członkowie honorowi Krystyna Szemplińska i Mieczysław Bogdaszewski. Artykuł z okazji 40-lecia. >>>

Poniżej reportaż filmowy składający się z trzech części oraz list Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.