Aesculap i Łysa Góra u progu sezonu

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Mamy połowę października, wczoraj cały dzień padało, fala chłodu daje do myślenia... Zewsząd napływają informacje, że zima 2010/2011 przyjdzie o kilka tygodni wcześniej niż rok temu. Wygląda na to, że musimy być gotowi do uruchomienia armatek śnieżnych. Mrozy w listopadzie, czyż to możliwe? Tak czy inaczej, w mikrostacji trwają końcowe prace przygotowawcze do sezonu. Miesiące letnie i początek jesieni upłynęły na konserwacjach urządzeń wyciągowych i sprzętu jezdnego. Dobiegł końca sezon rowerowy. Dla naszych koni zostały przygotowane zapasy siana. Pracownicy mikrostacji przechodzą szkolenia obsługi wyciągów. I tak dalej, dalej... Będziemy gotowi! Życzmy więc sobie i wszystkim narciarzom ładnej zimy.

Zapraszamy na Łysą Górę w Górach Kaczawskich... I jeszcze kilka słów o tym miejscu... Góry te wznoszą się tuż nad Jelenia Górą - turystyczną perłą Sudetów Zachodnich. W północno-wschodniej części masywu Łysej Góry - w bezpośredniej bliskości miasta - usytuowana jest Mikrostacja Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów. Ośrodek wybudowany został przez członków Szkoły Narciarskiej Aesculap i jest własnością tego stowarzyszenia. Służy on dzieciom i młodzieży kształcącej się i doskonalącej w narciarstwie, w trybie systematycznej nauki, przez wszystkie soboty i niedziele sezonu zimowego. Łysa Góra - szkolna baza sportowa zdobyła sobie w ciągu ostatnich lat opinię przyjaznego i bezpiecznego miejsca do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Trasy narciarskie są łagodnie nachylone, długie i szerokie. Łatwo tu dojechać - Jelenią Górę i stację dzieli odległość niespełna 10-ciu kilometrów. Obszerne parkingi są położone tuż obok stoku...

Aby lepiej przybliżyć mikrostację tym z Państwa, którzy tu jeszcze nie byli, przygotowałem film, ukazujący jak tu jest w czasie zimy. Na zdjęciach - nartostrady, wyciagi narciarskie i ludzie. Migawki z treningów slalomu, zajęć Aesculapa... Materiał był kręcony sukcesywnie na przestrzeni całego minionego sezonu (publikowane były na łamach naszej strony filmiki pogodowe i reportaże). Z różnych scen (od grudnia do marca) zmontowałem zupełnie nowe video. Mam nadzieję, ze starzy bywalcy naszego ośrodka również spędzą chwilę przed ekranem... Oto Łysa Góra w pięknej zimowej szacie.